7 Darmowych narzędzi potrzebnych każdemu przedsiębiorcy

darmowe narzędzia dla biznesu grafika

Kiedy zakładasz biznes ważne jest by się nie przeinwestować. Lepiej zaoszczędzić tam gdzie można. Na rynku jest wiele darmowych narzędzi, które zdecydowanie mogą Ci pomóc w rozwinięciu działalności. Zobacz gdzie możesz zaoszczędzić, przynajmniej na początku swojej drogi:

 

1. Mailchimp

Doskonały program do wysyłania maili. Jeden z liderów na rynku. W swojej ofercie ma zupełnie darmowy pakiet. Możesz wysłać miesięcznie 12 tys e-maili do 2 tys subskrybentów. Mailchimp jest bardzo rozpowszechnionym programem i współpracuje wieloma innymi platformami. Dodatkowo w Mailchimp możesz swobodnie stworzyć formularz do zapisu dla nowych subskrybentów jak również skuteczną stronę lądowania. W każdej chwili możesz wykupić automatyzację maili, której koszt zaczyna się od $8 miesięcznie.

mailchimp.com

2. MailerLite

Jeśli nie chcesz płacić za automatyzację maili w Mailchimpie to skorzystaj z MailerLite. Ten program jest w pełni funkcjonalny oraz za darmo do 1 tys subskrybentów. Dodatkowym atutem jest darmowa automatyzacja. MailerLite różni się zasadniczo od Mailchimpa pod względem obsługi. Jest dużo łatwiejszy i bardziej intuicyjny. Tutaj również możesz stworzyć bardzo atrakcyjne Landing Page i pop-upy na Twoją stronę. To jest stosunkowo młoda firma na rynku dlatego jej oferta jest tak atrakcyjna. Jedynym minusem jest mniejszy wybór dostępnych integracji z innymi urządzeniami, ale może wcale nie są one Ci potrzebne na początku.

 www.mailerlite.com/pl

3. Zapier

Wspaniałe narzędzie do realizacji Twoich pomysłów. Darmowa wersja pozwala na stworzenie dwustopniowych automatyzacji twoich działań. Możesz pobierać maile wykorzystując np. Typeform i za pomocą Zapiera przesyłać te informacje do Mailchimpa lub MailerLite. Masz nieograniczone możliwości na połączenia praktycznie wszystkich istotnych aplikacji, które są na rynku. Zapier może Ci zaoszczędzić bardzo dużo czasu.

zapier.com

4. Typeform

Wspaniałe narzędzie do tworzenia formularzy, quizów i ankiet. Bardzo proste w użytkowaniu. Już przy pierwszym kontakcie z tym rozwiązaniem wiesz co trzeba zrobić. Praca jest bardzo intuicyjna. Efekt końcowy świetnie wygląda na ekranie komputera jak i na wszystkich urządzeniach mobilnych. Dzięki Typeform możesz zbierać maile od klientów na dodatek segmentując ich potrzeby.. Wszystkie dane możesz pobrać do arkusza kalkulacyjnego w celu analizy informacji, które otrzymałeś.

www.typeform.com

5. Canva

Świetne narzędzie do tworzenia grafiki. Jeśli tylko masz potrzebę stworzenia banera na Facebooka to tylko Canva. Jeśli chcesz stworzyć obrazek na Twój kanał na YouTube to tylko Canva. Jeśli chcesz zrobić obrazek na Instagram to tylko Canva. Mogę jeszcze wymieniać przez pół godziny ale to nie ma sensu. Jeśli tylko chcesz zrobić jakąś grafikę to tylko w Canvie. Masz tam przygotowane szablony, gotowe grafiki, możesz też wgrać swoje zdjęcia. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz by zacząć, na dodatek za darmo.

www.canva.com

6. Pixabay

Jeśli potrzebujesz darmowych zdjęć. Znajdziesz tam wszystko co potrzeba. Od zdjęć przez obrazy wektorowe po filmy. Prawa autorskie to bardzo trudny temat. Dlatego lepiej unikać używania zdjęć, które nie są Twoje. Kupowanie grafiki na shutterstock.com jest bardzo kosztowne. Dzięki Pixabay możesz wykorzystać bezpłatne obrazy bez obawy, że któregoś dnia będziesz musiał zapłacić karę za czyjeś prawa autorskie.

pixabay.com/pl/

7. Picmonkey

Darmowe narzędzie do szybkiej obróbki grafiki. Jeśli potrzebujesz zmienić rozmiar zdjęcia lub chcesz przyciąć jakiś fragment to Picmonkey jest świetnym rozwiązaniem. Na dodatek masz możliwość użycia filtrów, dodania tekstu, ramek, tekstury itd. Praktycznie wszystko to oferują programy płatne tutaj masz za darmo, dostępne natychmiast i prostsze w obsłudze.

www.picmonkey.com

 

[bctt tweet=”7 Darmowych narzędzi potrzebnych każdemu przedsiębiorcy ” username=”informator_e”]

 

Jak sam widzisz, nie trzeba wydać ani jednej złotówki, żeby rozpocząć biznes. W internecie są dostępne darmowe rozwiązania, które przydadzą się każdemu kto chce spróbować a nie chce wydawać pieniędzy. Wystarczy trochę poszukać a na pewno znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

 

 


 

Scroll to Top