5 Kursów online, które nie sposób wymyślić samemu

Czego ludzie chcą się uczyć?

Wszystkiego. Ludzie chcą się uczyć, rozwijać i bogacić i chcą rozwiązywać swoje problemy. Dlatego najlepiej sprzedają się kursy odpowiadające na faktyczne problemy, kursy biznesowe i rozwojowe.

A jak się uczą,rozwijają i bogacą to mają nowe potrzeby i pomysły czego by się mogli nauczyć. Z każdej takiej potrzeby czy pragnienia można zrobić zarabiający kurs online.

Tutaj przodują kursy dotyczące wyglądu (makijaż, styl, treningi, odchudzanie) oraz realizacji swoich pasji – czyli wszelkiego rodzaju sporty, rękodzieło, sztuka.

Ale to nie znaczy, że tylko takie kursy dobrze się sprzedają. W ramach tych tematów ale i poza nimi można znaleźć ciekawe i czasami zaskakujące nisze, w których ludzie też chcą się doskonalić.

Oto nasz zestaw zaskakujących kursów online, które dobrze się sprzedają:

 

1. Kiedy klaskać? Poradnik jak zachowywać się na koncercie symfonicznym

Wszystko co musisz wiedzieć o koncertach muzyki klasycznej, by czuć się inteligentnie i sexy w filharmonii.

 

Ten kurs kupiło 1026 studentów w momencie pisania tego bloga. Nawet jeśli wszyscy kupili go za cenę promocyjną £10, t i tak zarobił on ponad £10 000, zupełnie pasywnie.

Zwróć uwagę jak w genialny sposób podtytuł kursu adresuje emocje potencjalnego klienta. Czuj się sexy i inteligentnie w filharmonii. Idealny przykład  posługiwania się językiem klienta i mówienia mu co on zyska. Informacja dużo bardziej skuteczna, niż gdyby było: Ucz się od weterana filharmonii z 20 letnim doświadczeniem ;)

 

2. The audition hacker formula

Krok po kroku jak przygotować się do przesłuchania w filharmonii. Od uzyskania repertuaru do ostatniej nuty.

 

 

Kurs jest skierowany do każdego klasycznego muzyka, bez względu na instrument muzyczny, na którym gra.

Przykład człowieka, który zagospodarował bardzo tradycyjną niszę, w której jeszcze nikt nie oferował a może i nie oferuje kursów online i zrobił z tego bardzo dochodowy biznes.

Na pewno nie ma bardzo dużej listy z mailami, natomiast bardzo zainteresowaną. Świetny przykład, że warto wiedzieć komu sprzedajesz swój  kurs i jasno komunikować jaki konkretny problem rozwiązujesz.

 

3. Tiny transition and downsizing

 

 

Kurs na temat – jak przeprowadzić się do przyczepy kempingowej lub miniaturowego domku. Z ideą minimalizmu w tle.

Lata temu stworzony przez Mariah Coz, która sprzedała go tysiącom studentów. Od tamtego czasu Mariah stała się jedną z amerykańskich specjalistów od tworzenia i skutecznego sprzedawania kursów online i pomogła tysiącom ludzi stworzyć swój własny kurs.

Swoją przygodę z downsizing rozwinęła o drugi kurs na temat projektowania i budowania miniaturowych domów.

 

4. 60 minut fizyki

Kurs, który pokaże Ci jak działa ten świat w 60 krótkich, jednominutowych lekcjach.

 

 

Henry Reich stworzył ten kurs zbierając swoje jednominutowe filmy z YouTube w całość. Kurs jest dostępny za darmo, ale ma też opcje dotacji, w różnej wysokości w celu umożliwienia twórcy dalszego działania.

Pomysł genialny. Fizyka i prawa na jakich działa ten świat są interesujące dla wielu osób. Henry swobodnie połączył w spójną całość dzielenie się wiedzą i oferowanie jej za darmo wraz z możliwością wsparcia jego pracy, co wiele osób czyni. Dzięki temu może działać dalej.

 

5. Język ciała dla przedsiębiorców

Jak używać niewerbalnej komunikacji by zwiększyć swój dochód oraz wpływowość jako właściciela biznesu. Doskonal swój język ciała by odnieść sukces.

 

 

Ponad 21,5 tysiąca studentów. W średniej cenie 100 funtów to daje ponad 2 mln funtów…

Przedsiębiorczy ludzie, często są zdeterminowani by odnieść sukces, więc rozwijają się na różnych polach.

Ciekawi mnie czy teraz bardziej chcesz się nauczyć tej mowy ciała czy bardziej jak kursy robić ;)

 


 

Tak długo jak twoje rozwiązanie odpowiada na faktyczne potrzeby ludzi oraz umiesz im to w skuteczny sposób zakomunikować tak w każdej dziedzinie odnajdziesz się z biznesem online.

Jeśli myślisz o zrobieniu swojego kursu online – zapraszamy do pobrania PDFu:

Ile kosztuje zrobienie kursu online kolorowy banner

 

13 komentarzy

 • O kurcze, poza tym pierwszym (wydaje mi się, że taką wiedzę można przekazać w pięć minut, a nie w trakcie kursu online), kursy wydają się być całkiem sensowne, zwłaszcza numer trzy bardzo mnie zaciekawił!

 • Świetne pomysły! Widać, że w internecie można znaleźć chętnych do chłonięcia wiedzy na dosłownie każdy temat. Ale najpierw chyba trzeba mieć grupę odbiorców, którzy mogliby być potencjalnymi klientami? W każdym razie dało mi to do myślenia. :)

  • Tak, zawsze trzeba zacząć od grupy odbiorców i przysłuchać się jej, czego tak na prawdę potrzebuje i jak o tym mówi.

 • Najważniejsze żeby trafić w potrzeby klientów. Widać nawet na wydawaloby się dziwnych kursach można zarobic. Ja bym skorzystał z pierwszego chociażby po to by zobaczyć co oferuje.

  • Oczywiście, że najważniejsze! I żeby skutecznie zakomunikować, że je zaspakajamy :)

 • No dobra, teraz mam ochotę na ten kurs z fizyki :) I downsizingu. Ale najbardziej szalonym pomysłem wydaje się kurs klaskania :)

  • Ten z fizyki jest dostępny za darmo, jego tytuł w poście jest linkiem, ten gość ma zresztą kanał na YT z tymi filmikami nazywa się chyba minutephysics czy jakoś tak

 • Trzy pierwsze dość nietypowe, ale dwa ostatnie brzmią interesująco :)

  • Ten o fizyce jest dostępny za darmo, wystarczy kliknąć w tytuł we wpisie :)

  • Mozna o wszystkim, ale ważne żeby uderzał on w faktyczne potrzeby człowieka, wtedy da się go sprzedać :)

Comments are closed.

Scroll to Top